BLOG

Slaměnka - rostlina, kterou nic nezastaví!

Smilje, Helichrysum italicum (Roth.) D. Don, English:  Immortelle, German:  Strohblume, Italian: Elicriso

V průběhu léta a začátku podzimu žluté květy slaměnky, pokorné a vznešené zároveň, kvetou pod horkým sluncem ve skalnaté krajině jaderského pobřeží. Každý rok na místech, kde se může zabydlet jen vzácný druh rostlin, přetrvávající a odolný život slaměnky kvete ve své nesmrtelnosti (proto se také v angličtině jmenuje immortelle – nesmrtelnost). Vždy upoutávajíce pozornost svou svůdnou a jemnou vůní. 

Immortelle  - slaměnka - obsahuje velmi malé množství esenciálního oleje, méně než 0,05 %, proto se na výrobu 1kg spotřebuje více než 2 tuny čerstvě natrhané rostliny!

První výroba byla zahájena v Dalmácii již dávno v roce 1908. Hlavní chemické sloučeniny chorvatského esenciálního oleje jsou: α-pinene, neryl acetate, 2-methylcyclohexyl-pentanoate, α-cedrene, β-caryophyllene, limonene a nerol. Je vědecky dokázáno, že esenciální olej má antioxidační, protizánětlivý, antibakteriální, protivirový a antimykotický efekt, a to díky svému komplexnímu chemickému složení a bohatství bioaktivních látek.

Rostlina, kterou nic nezastaví, odstraňuje stopy stárnutí pleti - chrání pokožku před vráskami, omlazuje, podporuje krevní oběh, pomáhá při hojení ran a jizev, regeneruje vyčerpanou a zralou pokožku vystavenou vnějšímu i vnitřnímu stresu.

Při výrobě slaměnkového esenciálního oleje vzniká další velmi zajímavý produkt -  Slaměnkový hydrolát nebo slaměnková voda. Má omlazující, protizánětlivý účinek, pomáhá při hojení ran a jizev a snižuje otoky. Slaměnkový hydrolát má jedinečný pokožku regenerující efekt, zvyšuje krevní oběh a zmírňuje tmavé kruhy pod očima. Již staří Řekové v Homérově době si cenili slaměnku jako vynikající lék na rány.

slaměnka I

 

 

Mrkvový olej, aneb i obyčejná zelenina může udělat velké divadlo:-)

Ačkoliv je mrkev považována za často používanou a tak trochu obyčejnou zeleninu, byla by velká škoda nevyužít jejích účinků pro vaši krásu. Mrkvový olej je přípravek, který vzniká vylouhováním mrkve v kvalitním slunečnicovém oleji a zachovává si maximální obsah účinných látek. Mrkev tedy nemusíte užívat jen vnitřně, ale profitovat z ní bude i vaše pokožka.

Přírodní mrkvový olej Aromata je získáván vylouhováním bio mrkve (její červené části)v kvalitním panenském slunečnicovém oleji. Vzhledem k vysokému obsahu betakarotenu je vhodný k přípravě pokožky na opalování a na zklidnění podráždění po slunění.

Mrkev je velmi bohatá na provitamin A neboli betakaroten, vitaminy z řady B a F a také vápník, hořčík, železo a další mikro živiny. Je ideální jako pomocník při přípravě pokožky na sluneční záření, například před dovolenou a po zimě. Má osvěžující a omlazující účinky na pleť a dodává potřebnou vzpruhu našedlé a unavené pokožce. Pomáhá budovat ochranu před spálením, napomáhá dlouhodobějšímu udržení zdravého odstínu opálené barvy pleti.

Mrkvový olej je tak ideálním přípravkem, který nejen opálení podpoří, ale pomáhá jej udržet po delší dobu. Zároveň díky obsahu vitaminů C a E působí jako antioxidant, brání vlivu volných radikálů a zpomaluje stárnutí pokožky celého těla. Díky tomu navrátí vaší pokožce omlazený a pružný vzhled a zvláčňující slunečnicový olej ji vyživuje do hloubky.

mrkváč od BT

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.