O NÁS

Chorvatská značka v České republice prodávána pod názvem Aromata (v Chorvatsku jako Aromatica) byla založena již v roce 1991 společností Bioaromatica a je dobře známa pro své přírodní kosmetické produkty. Při jejich výrobě jsou používány galenické metody a pečlivé řemeslné zpracování, na základě širokého výběru  aromatických bylin z oblasti Jaderského pobřeží a jeho ostrovů (levandule, šalvěj, rozmarýn, bobkový list, slaměnka a mnoho dalších).

head1

Bylinný základ, používaný při výrobě kosmetiky Aromata, je pěstován a zpracováván přímo v sídle společnosti Bioaromatica, jež se nachází v Bale, hlavním městě Istrie.

Společnost Bioaromatica má ve svém portfoliu 400 produktů, s jedinečnou filosofií kombinující tradici a moderní trendy, při zachování přírodních složek.

S kosmetikou této značky se v Evropě můžete v tuto chvíli setkat na více než padesáti místech v Chorvatsku, dále ji najdete například v Rusku, Bulharsku, Slovinsku a Bosně a Hercegovině.

 head7

V Bale je také možné seznámit se s touto unikátní značkou prostřednictvím prohlídky jejích bylinných zahrad známých pod jménem HISTRIA AROMATICA a nahlédnout pod pokličku samotného procesu výroby jednotlivých produktů a historie značky.  Místo je vyhledávanou turistickou destinací.

Park je jedinečným výrobním, vzdělávacím a agroturistickým centrem, ve kterém je možné vidět cestu od semínka k hotovému výrobku. Pěstování a výroba je v souladu s trvale udržitelným rozvojem, jež v sobě implikuje optimální hospodaření s přírodními zdroji, ekologickou výrobu, zachování tradice, kultury a vzdělávání se zvláštním důrazem na studium etnobotaniky jako větní disciplíny.

Vzdělávacím cílem parku je seznámit návštěvníky s technologickými procesy prostřednictvím různorodých seminářů, jež probíhají bez přerušení po celý rok. Venkovní dílny se skládají z výsadby, setí, zalévání, péče o rostliny, sklizně, sušení bylin a ovoce, extrakce a destilace éterických olejů, macerace, výroby tinktur, bylinných mýdel, kolínské vody, koření a čajů.

Park Histria Aromatica nabízí možnost provádět stovky workshopů a seminářů založených jak na tradici a starých recepturách chorvatského farmakologie, tak i na nejnovějších moderních postupech.

head0

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.